https://vedanaprani.cz/sites/default/files/styles/1920x1080/public/Myty_2_0.jpg?itok=3T3liSSj

Mýty o potravinách

Rezervace
Anotace

Zase to jídlo. Všichni ho potřebujeme, milujeme, občas i nesnášíme a taky si o něm myslíme spoustu věcí, které vůbec nemusí odpovídat realitě. Je pravda, že cukr je „bílý jed“? Měli bychom se vyhýbat lepku, mléku nebo máslu? Jak je to s obávaným glutamátem a dalšími éčky? Je špenát opravdu plný železa? Je hnědý cukr nutričně bohatší než rafinovaný? Jsou gumové bonbony dobré na klouby? Jsou vejce ve výživě zákeřná? Jsou rostlinné tuky vždy zdravější než živočišné? Jsou biopotraviny zdravější než ty konvenční? To všechno spolu rozebereme a zkusíme rozlousknout, co je pravda a co mýtus.

Průběh

Během tohoto kurzu si projdeme mýty a tvrzení, která se dotýkají téměř všech skupin potravin. První mýty, které nakousneme, budou ze světa mléka a mléčných výrobků, pak se přesuneme k masným výrobkům, pečivu, tukům a olejům, cukru a cukrovinkám. Pokračovat budeme s mýty o ovoci a zelenině, nebo vejcích. A na závěr se podíváme na éčka a biopotraviny.

Délka

45 min, 90 min

Další kurzy

  • Chemie
  • Fyzika
  • Biologie
Proteiny hrají klíčovou roli ve fungování organismů, některé slouží buňkám jako přepravci nákladů a fungují podobně jako spalovací motory automobilů.
  • Fyzika
Od objevu dalekohledu uplynulo několik set let. Co viděl astronom v 17. století a co může vidět dnes?
  • Biologie
  • Chemie
Změna klimatu, plasty, jedy,… Je to vážně tak zlé? Jak se vyvíjel vztah člověka a přírody a jak jsme se vlastně dostali tam, kde jsme dnes? A je z toho nějaká cesta ven a dál?