O nás

O projektu

Proč to děláme?
Chceme ukázat studentům středních škol a gymnázií, že věda není nuda. Že věda může být nejen skvělým koníčkem, ale i životním posláním. Že nemusíte být třídní šprt ani podivný nerd, abyste se jí mohli rádi věnovat. Chceme pěstovat lásku k vědě napříč generacemi formou, která nás všechny bude bavit.

Jak to funguje?

Oslovili jsme naše profesory, docenty, inženýry i doktorandy, aby připravili zajímavé a poučné přednášky na různá témata z oborů jim blízkých. Jejich nabídku i anotaci aktualizujeme v sekci Kurzy, kde si můžete prohlédnout, co vás u jednotlivých kurzů čeká a nemine. Rezervace kurzu je pak úplně jednoduchá. Stačí když vyplníte rezervační formulář, v kalendáři pak najdete termín, které vám oběma bude sedět.
No, a Věda na přání je na světě. Přijedeme přímo do vaší školy, ať už jste ze Zlína nebo Aše.

Je libo experiment?

Vybrané kurzy, označené štítkem EXPERIMENT, zahrnují kromě zajímavého povídání také pokus, který si žáci mohou sami vyzkoušet, případně názornou ukázku. Bližší popis experimentu najdete v informacích o daném kurzu.

Jde to i online?

Ano! Po zkušenostech z jara 2020 jsme většinu našich kurzů také přizpůsobili online výuce. Když opatření nedovolí vídat se tváří v tvář, což máme raději, jsme schopni kurz realizovat i virtuálně. Po domluvě termínu vám pošleme odkaz na připravenou schůzku v Microsoft Teams. Přes ten se připojíte vy i vaši studenti. A nebojte, nemusíte si Teams stahovat, pokud jej nemáte, běží totiž také ve webovém prohlížeči. 

 

Fakulta technologická

Myšlenka i projekt bezplatného eshopu s přednáškami vznikl v hlavách vědců a pracovníků právě tady. Na nejstarši fakultě mladé Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Co to pro nás znamená? Za ty roky už víme, co děláme, ale zároveň nejsme příliš staří a tradiční na to, abychom se báli nových výzev a mladých nápadů. Pyšníme se obory, které stojí za to vystudovat, a to nejen pro jejich budoucí uplatnění, ale prostě proto, že mají smysl a dávají lidem možnost měnit věci kolem sebe. Věnujeme se zejména materiálům a polymerům, potravinám a gastronomii, nebo výrobě a technologiím. Řešíme ale i problematiku ochrany životního prostředí a nabízíme zcela unikátní obor zaměřený na výrobu kosmetiky. Pokud byste o nás chtěli vědět ještě víc, stačí prozkoumat naši krásnou microsite, nebo oficiální web

Naši lektoři

Povídat k vám přijedou odborníci na slovo vzatí přímo z řad učitelů naší fakulty.
Koho byste rádi potkali osobně?

Chcete poznat naše lektory?

Přejít na lektory