O nás

O projektu

Proč to děláme?
Chceme ukázat studentům středních škol a gymnázií, že věda není nuda. Že věda může být nejen skvělým koníčkem, ale i životním posláním. Že nemusíte být třídní šprt ani podivný nerd, abyste se jí mohli rádi věnovat. Chceme pěstovat lásku k vědě napříč generacemi formou, která nás všechny bude bavit.

Jak to funguje?

Oslovili jsme naše profesory, docenty, inženýry i doktorandy, aby připravili zajímavé a poučné přednášky na různá témata z oborů jim blízkých. Jejich nabídku i anotaci aktualizujeme v sekci Kurzy, kde si můžete prohlédnout, co vás u jednotlivých kurzů čeká a nemine. Rezervace kurzu je pak úplně jednoduchá. Stačí když vyplníte rezervační formulář, v kalendáři pak najdete termín, které vám oběma bude sedět.
No, a Věda na přání je na světě. Přijedeme přímo do vaší školy, ať už jste ze Zlína nebo Aše.

Jde to i online?

Ano! Po zkušenostech z jara 2020 jsme většinu našich kurzů také přizpůsobili online výuce. Když opatření nedovolí vídat se tváří v tvář, což máme raději, jsme schopni kurz realizovat i virtuálně. Po domluvě termínu vám pošleme odkaz na připravenou schůzku v Microsoft Teams. Přes ten se připojíte vy i vaši studenti. A nebojte, nemusíte si Teams stahovat, pokud jej nemáte, běží totiž také ve webovém prohlížeči. 

 

Fakulta technologická

Myšlenka i projekt bezplatného eshopu s přednáškami vznikl v hlavách vědců a pracovníků právě tady. Na nejstarši fakultě mladé Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Co to pro nás znamená? Za ty roky už víme, co děláme, ale zároveň nejsme příliš staří a tradiční na to, abychom se báli nových výzev a mladých nápadů. Pyšníme se obory, které stojí za to vystudovat, a to nejen pro jejich budoucí uplatnění, ale prostě proto, že mají smysl a dávají lidem možnost měnit věci kolem sebe. Věnujeme se zejména materiálům a polymerům, potravinám a gastronomii, nebo výrobě a technologiím. Řešíme ale i problematiku ochrany životního prostředí a nabízíme zcela unikátní obor zaměřený na výrobu kosmetiky. Pokud byste o nás chtěli vědět ještě víc, stačí prozkoumat naši krásnou microsite, nebo oficiální web

Naši lektoři

Povídat k vám přijedou odborníci na slovo vzatí přímo z řad učitelů naší fakulty.
Koho byste rádi potkali osobně?

Chcete poznat naše lektory?

Přejít na lektory