https://vedanaprani.cz/sites/default/files/styles/1920x1080/public/Konstrukter-delnik_0.jpg?itok=NOWJ3enM

Hlava konstruktéra, ruce dělníka

Rezervace
Anotace

Každá věc, která je kolem nás musela vzniknout buď zapříčiněním přírody, nebo lidské činnosti. Pokud se zaměříme na tu druhou část, která je výsledkem lidské činnosti, tak je vždy na začátku myšlenka, která se rodí v hlavě designéra/konstruktéra. Tato myšlenka je dále rozvíjena až do finální fáze, kdy je nutné ji realizovat a zhmotnit. Zde právě nastupují ruce dělníka jejichž šikovností a zručností k tomu dojde.

I přes nejmodernější simulační a výpočtové programy jsme vždy limitováni zákony přírody, které je nutné ctít a respektovat. Přednáška uvede posluchače právě do problematiky konstrukce a výrobních možností, a to především jakým způsobem se může konstruktér podílet na výrobě vlastní součástky.

Průběh

Během prezentace budou posluchači seznámeni s vývojovým cyklem součástek. Budou představeny nejčastější konstrukční chyby, konstrukční rezervy a možnosti výroby na ukázkových dílech.

Délka

45 minut, 60 minut

Ústav výrobního inženýrství

Další kurzy

  • Chemie
  • Biologie
O lepku je v poslední době hodně slyšet. Je lepek opravdu zlo, které nás postupně zabíjí, nebo možné o něm říct i něco hezkého?
  • Chemie
  • Fyzika
Běžné oblečení, funkční prádlo, neprůstřelné vesty ale i technické tkaniny. Tady všude se potkáte s polymerními vlákny. Jaké jsou jejich vlastnosti, výhody a nevýhody?
  • Fyzika
Na začátku každého výrobku je myšlenka, která se rodí v hlavě konstruktéra. Co všechno se musí stát, aby ji bylo možné zhmotnit? Jaké jsou limity konstrukčních a výrobních možností? Jakým způsobem se konstruktér podílí na výrobě vlastní součástky?