http://vedanaprani.cz/sites/default/files/styles/1920x1080/public/3d%20tisk_0.jpg?itok=oSlqPvnu

Skenuj a tiskni ve třetí dimenzi

Rezervace
Anotace

V současné době je slovo „3D“ velkým trendem. Kupujeme 3D televize, chodíme na 3D filmy, ale přitom jenom lžeme mozku a hloubka prostoru se stala pocitem, ne skutečností. Jestli chceme skutečně vnímat svět ve 3D - musíme jej vytvořit! 3D skenování a 3D tisk od svého počátku prošel zdlouhavou cestu. V dnešní době si průmysl, s nadsázkou řečeno, nedovede představit vývojové oddělení bez reverzního inženýrství a 3D tisku. Jak fungují 3D skenery? Jak technologie aditivní výroby vznikaly? Jedná se o shodu náhod nebo o promyšlené fáze pokroku? A kam teda kráčí - jaká je jeho budoucnost?

Průběh

Celá přednáška je rozdělená na 4 části. První je věnována reverznímu inženýrství a technikám digitalizace fyzických modelů. Druhá část pojednává o historii a vývoji 3D tisku, třetí část o současných metodách výroby a poslední je zaměřená na pohled do budoucnosti - kam se 3D tisk bude ubírat.

Délka

90 minut

Ústav výrobního inženýrství

Další kurzy

  • Biologie
  • Chemie
„Proboha nejez to! Víš kolik to má éček?“ Taky občas slýcháte podobná varování? Možná je na čase si konečně ujasnit, jak to s těmi éčky vlastně je.
  • Biologie
  • Chemie
Co jsou to antioxidanty? Jsou opravdu zdravé a chutné? Jak fungují a v jakých potravinách je najdeme?
  • Biologie
  • Chemie
Chiralita je vlastnost, kterou má spousta předmětů okolo nás, dokonce i většina molekul tvořících život na Zemi.