Pozvánka na výstavu k jubilejnímu roku 2018

JUBILEJNÍ ROK 2018

Srdečně zveme studenty, zaměstnance univerzity i zlínskou veřejnost na výstavu Připomenutí minulosti očima budoucnosti aneb Pohled na jubilejní rok 2018 očima mladých tvůrců. Výstavu v atriu Univerzitního centra ve Zlíně připravili studenti a pedagogové Fakulty multimediálních komunikací. Je volně přístupná ve všední dny od 8 do 18 hodin, a to až do konce roku 2018.

„Výstavou chceme vzbudit zájem o podstatu a význam jednotlivých milníků české historie počínaje rokem 1918, prezentovat dějiny z pohledu mladých tvůrců a působivou formou posílit jak u studentů, tak u veřejnosti jejich národní uvědomění,“ uvedla děkanka doc. Irena Armutidisová.

Návštěvníci se mohou těšit na sérii dílčích výstav, jež připravili studenti čtyř ateliérů FMK.  Ateliér Grafický design se představuje originálně zpracovanými grafickými plakáty. Ateliér Reklamní fotografie pořídil sérii portrétů „Tváře století“, jež ukazují, jak se historické události vepsaly do tváří občanů Zlínska. Nevšedním způsobem zpracovali téma „100 let republiky“ také studenti ateliéru Design oděvu, kteří promítli historické události do svých oděvních kolekcí. Konečně ateliér Design skla přispěl svítící skleněnou 3D plastikou české národní vlajky.

Dátum OD - DO: 
štvrtok, november 1, 2018 - 10:30 to nedeľa, november 10, 2030 - 10:30